כך תבחרו את עורך הדין שלכם

3 תכונות וקריטריונים של עורך דין תאונות דרכים מומלץ יכול לשדרג את התביעה שלכם ולעזור לכם להפוך מר למתוק. אבל איך תדעו מבין כל עורכי הדין לזהות מי באמת יודע את העבודה? כתבנו בשבילכם שלוש תכונות וגורמים של עורך דין טוב – שאם הוא עונה עליהם כנראה הוא מקצוען אמתי.

  1. היכרות עם גוף האדם

עורך דין שעוסק בתאונות דרכים ובדיני נזיקין חייב להכיר ולהבין את מערכות הגוף ואת הצורה בהם פועלות. תביעות דיני נזיקין עוברות לרוב דרך ועדה רפואית ביטוח לאומי – שם תעברו בדיקה גופנית שעל פיה יקבעו הסכומים והתמלוגים שתקבלו – וכדאי שעורך הדין שמייצג אתכם יהיה בקיא על איזה איבר פגוע מדובר ומה תפקידו.

טיפ:עורך הדין לא חייב להיות רופא– וגם לא לראות את כל העונות של האנטומיה של גריי, אבל כדאי שהוא יכיר את מערכת התנועה ויידע איפה נמצאת עצם העוקץ ומהו הסטרנום.

כדי לקבוע אם עורך הדין מתאים לקריטריון זה שאלו אותו כבר בשיחת הפתיחה שאלות על עצמות שונות בגוף– עורך דין טוב ידע להגיד לכם שעצם העוקץ היא בעצם עצם הזנב שממוקמת בתחתית עמוד השדרה ושהסטרנום היא עצם שטוחה שיחד עם הצלעות מרכיבה את כלוב הצלעות – שהיא, דרך אגב נמצאת בקדמתו.

  1. ניסיון והמלצות

כדאי לשכור עורך דין שהתיק שלכם הוא לא הראשון שהוא מתעסק בו– וגם לא החמישי. ישנם משרדי עורכי דין מנוסה כבר מכיר את מערכת המשפט, את הביטוח הלאומי ואת חברות הביטוח השונות, מבין בחוקים ובדרכי ההתנהלות וידע מתי להגיש את התביעה, מה לכתוב בטופס ומה להגיד בוועדה הרפואית.

טיפ: שאלו את עורך הדין כמה אחוזי נכות לכל היותר תוכלו לקבל בגין הפגיעה שלכם. עורך דין שכבר עבר תיק או שניים וכבר מכיר היטב את ספר הליקויים ידע לשער האם תקבלו 40 אחוז נכות או אולי 24 אחוזים – או שלא תקבלו כלל.

  1. התמחות בדיני נזיקין

כדי להיות מקצוען צריך מיקוד, ועורך דין מומלץ לתאונות דרכים יתעסק אך ורק בתחום של דיני הנזיקין. ההיכרות עם התיקים הדומים, ההעמקה שלו והידע שהוא יצבור יהפכו את התיק שלכם לכזה שמנוהל טוב יותר, ואתכם למרוצים פי כמה.

טיפ:חיפוש קצר בגוגל יניב לכם את האתר של עורך הדין המבוקש, שם תוכלו לראות בפירוש באילו סוגי תביעות מתעסק עורך הדין שלכם  – האם הוא מתמקד בדיני נזיקין או שהוא גם עוסק מידי פעם בתיקים של דיני ממונות.


אולי יעניין אותך גם עורך דין ירושה

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן