ירושות וצוואת

ירושות וצוואת. סדרת אופרת סבון כלשהי? יתכן… אבל  האמת היא שצמד המילים- ביחד או לחוד הם חלק מהחיים של כולנו. ירושות וצוואות. אנשים מתבגרים, מזקנים, חולים לצערנו ובסופו של דבר נפטרים.  זה גלגל החיים…

אנשים חיים, לרוב חיים מלאים עד גיל מאוחר וזוכים להקים משפחה עם ילדים ונכדים ואולי אפילו נינים אך בסופו של יום גם זמנם מגיע ולפני שהם נהיים עריריים או מאבדים את צלילות דעתם- חשוב שיכתבו צוואה ויורישו את רכושם הלאה.

בין אם מדובר במשפחה קטנה או גדולה, אם אלו נישואים ראשונים או שניים- ישנה חשיבות רבה לצוואה של כל אדם ואדם שכן רק צוואה- תקינה ותקנית על פי חוק, היא זו שתגדיר באופן חוקי את הירושה העתידית ליורשים העתידיים.


גולשים נוספים התעניינו שאלו כמה זמן לוקח צו קיום צוואה?


מדוע הנושא כה רגיש?

ירושות וצוואת, נושא שמעסיק משפחות מזה דורות, ולא סתם הוזכרה אופרת סבון כי רק על הנושאים הללו אפשר לכתוב אופרת סבון של אלפי פרקים וסדרת ספרים מתמשכת ואכן עשו כך.

וכי למה? כי מדובר בנושא רגיש במיוחד- הרי כל עוד האדם חי לא תמיד אפשר לדעת את שהוא חושב או רוצה או מאחל לעצמו ולמשפחתו הלאה. אך כאשר הוא נפטר- ואינו חייב דין וחשבון לאחר ואינו עומד מול יורשיו- הוא יכול להשאיר בצוואה את אשר באמת על ליבו, וזה לא תמיד תואם את אשר על ליבם של יורשיו.

לא פעם (ולא פעמיים) קרה שהירושה הפתיעה את המשפחה כולה או חלק ממנה, עד מקרים בהם הגיעו לבית משפט וניהלו מאבקים משפטיים ארוכים ועקובים מדם. לא פעם צוואה לא עמדה בחוק הירושה ובית הדין היה צריך להכריע בעניין אם היא אכן תקינה ויש לקיימה, אם יש בה סעיפים פסולים ואם אכן כל מה שרשום בה עתיד להתקיים ויש לקיים כמצוות כותב הצוואה.

ירושות וצוואות הפרידו, מפרידות ולצערנו הרב עוד יפרידו משפחות. רבים ביקרו ועוד יבקרו בבתי המשפט ויכנסו לסכסוכים ארוכים ומייגעים, ניסיונות גישור מוצלחים פחות ומוצלחים יותר על מנת להסדיר ירושות כאלה ואחרות אשר לא מקובלות על בני המשפחה כולם (קראו עוד על סכסוכי ירושה).

נכון שמדובר בנכסים, בהון, בעיזבונות של אדם קרוב, ברגשות כאלה ואחרים- אך בסופו של דבר, ואולי גם בהתחלה- חשוב לזכור שמדובר ברצונות ומצוותו של הנפטר.


עוד על אפוטרופסות לרכוש

שתפו אותנו:
0Shares

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן